Home en lv
Andreja Veitnera recenzija albumam "Bordo"

Piedāvājam iepazīties ar Andreja Veitnera recenziju par grupas "Bardo Splash" debijas albumu "Bordo" – pēc viņa domām, grupa varētu pretendēt uz titulu "Gada labākā debija" gaidāmajā, jau septītajā Latvijas Mūzikas Ierakstu Gada balvā !

Andrejs Veitners, www.delfi.lv
13. novembris 2003 21:03

Patiešām grūti pateikt, vai “Bardo Splash” debijas albuma iznākšanu var apzīmēt ar mūžseno tautas parunu “Kas lēni nāk, tas labi nāk”... Katrā gadījumā Aigars Grāvers savus albuma producenta pienākumus ir paveicis gods godam.
Ir tikai viens jautājums – vai Latvijas mūzikas vidē ir vajadzīgs vēl viens “Ramadance” vai vēl viena “Jumprava”?
“Ikviens no mums ir mirstīgs” – tā vienā no populārākajām albuma dziesmām ‘Atmiņas’ stāsta “Bardo Splash” soliste Rudīte Būmane. Atliek tikai piekrist, tomēr arī paši “Bardo Splash” tikai par mata tiesu ir izbēguši no savas “nāves”, jo pašlaik grupa nemaz nav tā īsti nosaucama par grupu – Rudīte vēl joprojām nespēj atkauties no masu informācijas līdzekļu uzmanības LNT realitātes šova “Ekspedīcija” sakarā, kas tika uzņemts šovasar un pašlaik ir skatāms zilajā TV ekrānā. Tāpat grupai muguru nedaudz pagriezis “splašu” idejiskais tētis – Aleksandrs Ruģēns, kas pašlaik ir ārpus Latvijas. Tiesa, par laimi vēl pirms savas “trimdas” viņš paspējis visām albuma dziesmām sacerēt vārdus, kas ir viena no lielākajām diska vērtībām.
Tukšumus grupas sastāvā pašlaik mēģina aizlāpīt basists Ģirts un ģitārists Reinis, tomēr līdz albuma oficiālai prezentācijai grupa tā arī vēl nav nonākusi. Gaidām nepacietībā!
Jaunā albuma nosaukums ‘Bordo’ dzimis tiešā saistībā ar pašas grupas “Bardo Splash” dīvaino skatuves vārdu, taču katrai albuma dziesmai ir savs dzimšanas stāsts – tie visi ir atrodami albuma bukletā un, ticiet man, brīžiem dziesmas anotācija ir pat interesantāka par pašu skaņdarbu!
Pa starpu dažām jau kaut kur dzirdētām dziesmiņām – pirmajiem četriem albuma singliem (‘Četri’, ‘Force Majeure’, ‘Atmiņas’ un ‘Kad sajūtas mānās’), albumā atrodami daži ļoti interesanti “dārgumi”. Spilgtākais no tiem – dziesma ‘Māras avots’, kurš atgādina Mongoļu tautasdziesmu saplūdi ar latviešu buramvārdiem. Noskaņu neatkārtojamu padara, šķiet, paša Aleksandra Ruģēna izpildītie virsskaņas dziedājumi.
Par spīti oriģinālajam un augstvērtīgajam dziesmu materiālam, trāpīgajiem Ruģēna tekstiem un dažādajiem esības meklējumiem, kas caurstrāvo albumu un padara “Bardo Splash” par galveno laureātu uz “Mūzikas ierakstu gada balvas” “Gada debijas” nomināciju, tomēr gads ir pietiekoši ilgs laiks, lai albums, kuram jau sen vajadzēja atrasties ierakstu veikalu plauktos, paspētu zaudēt lielu daļu savas burvības un kļūt par vienkāršu laikmeta liecinieku, kaut arī ļoti kvalitatīvu...

 
Grupas Bardo Splash debijas albums

BRG noliktavā jau ienācis jaunās grupas "Bardo Splash" debijas albums "Bordo" - nosaukums ir kā vārdu spēle par grupas vārdu, kura pareizrakstību joprojām nav apguvuši visi žurnālisti.