Home en lv
 
Lullabies /Šūpuļdziesmas/
"Nesauciet sev līdzi"
"I Feel Good"
"Noslēpumi"
"On A Journey"
"I Wanna"
"Ma Voix, Ma Voie"
"Ieskaties acīs"
Sapņi, kas piepildās

Latvijas radio stacijās skan jauna Marijas Naumovas dziesma “Dreams They Do Come True”.

“Marija Naumova un draugi”

21. augustā plkst. 19:30 Dzintaru koncertzālē notiks koncerts “Marija Naumova un draugi”.

Koncerti 1. maijā

1. maijā, par godu Latvijas pievienošanās brīdim Eiropas Savienībai, Latvijā un citur pasaulē notika svinīgi koncerti.

Mariju Naumovu mīl arī Filipīnās

Aizvadītajā nedēļā daudzi pasaules masu mediji saistībā ar Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā intervēja Mariju Naumovu.

"Mūzikas skaņu" pirmā preses konference Rīgā

2004. gada 3. martā viesnīcā “Hotel Grand Palace” notika mūzikla “Mūzikas skaņas” pirmā preses konference Rīgā. Žurnālisti tika iepazīstināti ar galveno lomu izpildītājiem Mariju Naumovu, Juri Žagaru, Nicol un Ivaru Kalniņu.

 
Marija Naumova

"Garnier" reklāmas foto

Marijas Naumovas bērnība ir pagājusi teātrī, jo viņas māte ir aktrise, tēvs - psihologs. Dziedāt viņa sākusi 6 gadu vecumā bērnu ansamblī, 10 gados Marijai bija pirmā loma ar tekstu teātrī. Viņas māte Jevgēņija Soldatova atveidoja galveno lomu izrādē “Одно лишь сердце” (“Tikai sirds”) par Antuānu de Sent-Ekziperī, kur Marija tēloja gan galveno varoni bērnībā, gan Mazo Princi, gan Rozi.

1996. gadā Marija Naumova festivālā “Утренняя звезда” (“Rīta zvaigzne”) kļuva par 2.vietas ieguvēju, saņemot arī skatītāju simpātiju balvu. 1997. gadā sākās sadarbība ar Raimondu Paulu, un Marija ar lieliem panākumiem piedalījās Džordža Geršvina 100 gadu jubilejai veltītajās koncertprogrammās. Arī turpmāk viņa ir viena no iecienītākajām Paula dziesmu izpildītājām

1998. gadā Marija piedalījās Vitebskas festivālā “Славянский базар”, kā arī profesionālu izpildītāju festivālā “Voice Of Asia”, kurš notiek Alma-Atā, Kazahijā, kur abos atkal iegūta skatītāju simpātiju balva. 1999. gadā Marija uzstājās kopīgā koncertā ar leģendāro Robertino Loretti, bet 2000. gadā bija Džo Kokera koncerta iesildošā māksliniece.

2000. gadā Marija Naumova jau ir viena no Latvijas populārākajām dziedātājām. Viņas albums “Ieskaties acīs”, kas tapis sadarbībā ar Niku Matvejevu, Elīnu Garanču un Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu kori, divu nedēļu laikā pēc tā iznākšanas ieguva Zelta Diska statusu. Drīz pēc tam tas saņēma arī Platīna Disku. Pēc grandiozajiem “Ieskaties acīs” un grāvēja “Māte Marija” panākumiem, Marija maina imidžu un 2001. gada nogalē izdod franču valodā skanošu albumu “Ma Voix, Ma Voie”, par kuru lielu interesi izrādījušas vairākas Francijas, Beļģijas, Šveices un Kanādas mūzikas kompānijas.

2002. gada marts Marijai atnāca ar uzvaru Eirovīzijas Dziesmu konkursa nacionālajā atlasē, izpildot pašas sacerēto dziesmu “I Wanna”. Iepriekšējos gados Marija Eirovīzijas Dziesmu konkursa nacionālās atlases finālos bija iekļuvusi ar dziesmām “For You, My Friends” (2000) un “Hey, Boy, Follow Me” (2001), kurām allaž piederēja skatītāju simpātijas.

2002. gada 25. maijā ar starptautisko skatuves vārdu Marie N Tallinā Marija Naumova pārstāvēja Latviju Eirovīzijas Dziesmu konkursā, kuru vēroja 100 miljoni TV skatītāju, un guva pārliecinošu uzvaru. Sekoja singla “I Wanna” izdošana vairākās pasaules valstīs, neskaitāmi koncerti, intervijas, piedalīšanās radio un TV šovos. Marija Naumova bija kļuvusi par vispopulārāko Latvijas dziedātāju gan Latvijā, gan tālu aiz tās robežām.

2002. gada 30. decembrī klajā nāca Marijas Naumovas albums “On A Journey” angļu valodā, tā latviskā versija “Noslēpumi” tika izdota decembra vidū.

Marija Naumova par albumu “On A Journey” saka :
“Albuma nosaukums pilnībā atbilst tam, ko es tagad daru - es ceļoju ! Sākas jauns posms manā dzīvē – šis ir mans pirmais albums angļu valodā, arī mūzika ir mazliet savādāka, kādu agrāk neesmu dziedājusi. Albums ierakstīts pilnīgi “dzīvajā”, bez elektronikas, jo īstenībā es neatzīstu elektronisko mūziku.

Albuma devīze varētu būt – sāksim jaunu dzīvi ! Šai mūzikai ir savs noskaņojums. Tas ir stāsts par dzīvi, kurā ir viss - mīlestība, iepazīšanās ar cilvēkiem.”


2003. gadā martā Vācijā, Austrijā un Šveicē tika izdots singls “Realise”, 19. maijā klajā nāca viss albums “On A Journey”. 24. maijā Rīgā, Skonto hallē, Marija Naumova vadīja Eirovīzijas Dziesmu konkursu 2003, kurš pateicoties viņas uzvarai notika Latvijā. Konkursa laikā tika prezentēts Marijas jaunās dziesmas “I Feel Good” video klips. Dziesmas mūzikas autors Ivars Musts, vārdus sarakstījis Ojārs Kalniņš.

Līdzās dziedātājas karjerai, Marija Naumova apliecinājusi savu aktrises talantu vairākās muzikālās izrādēs. Marija atveidojusi galvenās lomas Raimonda Paula mūziklā “Māsa Kerija” un Jāņa Lūsēna mūziklā “Neglītais pīlēns”, kā arī galveno – Denīzes lomu R. Paula un J. Petera muzikālā izrādē “Dāmu paradīze”. 2004. gada maijā Marija piedalījās vērienīgā pasaulslavenā mūzikla “Mūzikas skaņas” iestudējumā Rīgā, Ķīpsalas hallē. Viņa atveidoja Mariju, kas atteicās no mūķenes dzīves, kad sastapa savu liktenīgo mīlestību Kapteini fon Trapu (Juris Žagars).

2004. gada 7. decembrī klajā nāca Marijas Naumovas jaunais albums “Nesauciet sev līdzi”. Tajā iekļautas 10 dziesmas dažādās valodās – latviski, franciski, angliski un portugāliski. Jaunas dziesmas Marijai sacerējuši Sergejs Manukjans, Ivars Musts un Andrejs Jevsjukovs, kā arī dziedātāja pati. Marija atzīst, ka komponēt pārtraukusi nebija, taču publiskot savus sacerējumus viņu pamudinājis Kristaps Krievkalns, kurš veidojis jaunā albuma aranžējumus. Dziesmu vārdus sarakstījuši Māra Zālīte, Astra Skrābane, James Werts un Jean Michel Galopin.

Albumā skan vairāku pazīstamu dziesmu kaverversijas – piemēram, “Comme d’habitude” un “Les feuilles mortes”, kas sākotnēji sarakstītas franciski, taču pasaules slavu ieguvušas angļu valodā. Mariju, kā allaž, savaldzinājusi franču valoda, tādēļ jaunā aranžējumā un dzejā atdzimusi arī latviešu komponista Aleksandra Kublinska leģendārā dziesma “Noktirne”.

Marija Naumova saka :
“Albums “Nesauciet sev līdzi” ir mierīgs, akustisks, chill-out noskaņās. Ikdienas steigā gribas apstāties, nomierināties, aizmirst par problēmām. Paskatīties uz dzīvi no malas un saprast, ka dzīve ir skaista. Dzīve ir harmoniska. Vienkārši esiet laimīgi !”

Albumi:

“До светлых слёз” 1998
“Ieskaties acīs” (ar Niku Matvejevu) 2000
“Ma Voix, Ma Voie” 2001
“On A Journey” 2002
“Noslēpumi” 2002
“Nesauciet sev līdzi” 2004
"Lullabies" 2010

Singli :

“I Wanna” 2002
“I Feel Good” 2003

Marijas Naumovas mājas lapa : www.marien.lv
Marijas fankluba mājas lapa : fanklubs.marien.lv

Marija Naumova - Šūpuļdziesma /latviešu/
Marija Naumova - Hushabye Mountain (amerikāņu šūpuļdziesma)
Fotogrāfijas
Marijas Naumovas jaunā albuma "LULLABIES" reklāma (Vladimira Svetlova foto)
foto I
foto II