Home en lv
 
"Welcome to my world !"
"Starp debesīm un zemi"
 
Raimonds Ozols

Dzimis 1964. gadā, beidzis Jūrmalas mūzikas skolu, vēlāk Jāz. Mediņa mūzikas vidusskolas vijoles klasi. Darbojies dažādos vieglās mūzikas projektos - Ērika Vegnera, Zigismunda Lorenca grupās, Valta Pūces kameransamblī Marana (1986 - 1996), kur ne tikai spēlējis vijoli, bet arī dziedājis. Pēc muzikālās izglītības beigšanas sekoja vairāku gadu vijolnieka darbs Latvijas Nacionālās operas orķestrī, pēc tam - Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī, kur Raimonds spēlē joprojām un ir orķestra pirmā vijole.

Pēdējais pusotrs gads aizritējis koncertos ar devīzi "Starp debesīm un zemi" - saskaņā ar "Baltic Records Group" 2001. gada nogalē klajā laistā albuma nosaukumu. Ierakstā apvienoti trīs žanri - simfoniskā mūzika, opermūzika un rokmūzika. Tās ir meistarīgi uz vijoles izpildītas, popmūzikas manierē veiktas apdares klasiskā mūzika pērlēm - tādām, kā Verdi Traviata, Maskaņi Zemnieka gods, Berlioza Fantastiskā simfonija, Jurjāna kantāte Tēvijai, Rosīni Vilhelms Tells, Mālera 5. simfonija un citām…

Iecere par šāda tipa instrumentālo albumu Ozolam bijusi jau sen, taču salīdzinoši nesen kļuva skaidrs stils, kādā šo programmu iespēlēt. Pazīstamās klasiskās mūzikas melodijas albumā aranžējuši Raimonds Macats, Helvijs Stengrēvics un Uģis Prauliņš. Viņi piedalījušies arī albuma Starp debesīm un zemi ierakstā kā mūziķi, pavadot Ozolu arī viņa gadu ilgajā koncertturnejā pa visu Latviju.

Raimonds Ozols stāsta :
"Liels darbs pašlaik tiek ieguldīts jaunajā albumā, ceru, ka tas varētu iznākt šoruden. Ideja albumam būs tāda pati - populāru klasiskās mūzikas skaņdarbu aranžējumi modernos ritmos. Neko krasi savā darbā negrasos mainīt, jo cilvēkiem patīk, ko es daru, un šī niša ir manā rīcībā. Šoreiz gan albumā iekļaušu pāris oriģināldarbus, ko sola Raimonds Macats. Noteikti turpināšu sadarbību ne tikai ar viņu, bet ar komponistu Uģi Prauliņu.

Pašlaik koncertos uzstājos kopā gan ar Raimondu Macatu, gan Helviju Stengrēvicu pie taustiņiem. Programmā ir ne tikai albuma Starp debesīm un zemi skaņdarbi, bet arī vairāki no topošā albuma. Skanēs arī tādi darbi, kuri netika iekļauti ne pirmajā, ne arī otrajā diskā, piemēram, Piacollas Tango etīde vijolei solo, lai programma izdotos apjomīgāka.

Pamatdarbā - Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestri veicas labi, nākošā sezona rādās būt saspringta. Paredzētas 4 koncerttūres ar slaveno čellistu Mišu Maiski: Spānija, Vācija, Šveice un novembrī vesels mēnesis Japānā. Spēlēsim Čaikovska 5. un 6.simfoniju, Maiskis - Dvoržāka čello koncertu vai variācijas par rokoko tēmu."