Home en lv
 
"Klausies"
"What A Wonderful World"
"Rīga dimd"
Mediņskolas zēni

Šo pirmdien, 15. decembrī Latviešu biedrības nama Baltajā zālē tika svinēta Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu kora albuma "What A Wonderful World" iznākšana, kuru visai atraktīvi vadīja kora diriģents Romāns Vanags.

 
Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu koris

Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu koris dibināts 1981. gadā. Pēdējo gadu laikā JMMS zēnu koris ir kļuvis par vienu no vadošajiem zēnu koriem Baltijas valstīs. Kopš 1987. gada kori vada Romāns Vanags (1960), Jāzepa Mediņa mūzikas skolas kora nodaļas vadītājs un skolotājs, kā arī Latviešu Vispārējo Dziesmu svētku virsdiriģents.

Kora popularitāti Eiropas un pasaules mērogā ir nostiprinājušas veiksmīgās piedalīšanās un panākumi starptautiskajos koru konkursos Nantē, Francijā 1993.gadā (1.vieta zēnu koru kategorijā un 3.vieta GRAND PRIX izcīņā), Guido d'Arezzo, Itālijā 1997.gadā (2.vieta), Kathaumixw koru konkursā Powell River pilsētā Kanādā 2000. gadā (1. vieta), kā arī 2001. gadā Itālijā konkursā Music World in Fivizzano (1. vieta). JMMS zēnu kora balsis ir skanējušas vairākos festivālos un koncertturnejās Austrālijā, ASV, Kanādā, Brazīlijā, Dienvidāfrikas Republikā un daudzās Eiropas valstīs.

Koris ir regulārs Starptautiskā zēnu kora festivāla "Rīgas Doms" dalībnieks un organizators.

Nozīmīga ir zēnu kora loma Latvijas mūzikas dzīvē. Kora repertuārs ir ļoti plašs - renesanses, baroka, romantikas laikmeta, 20. gadsimta kora mūzika un protams arī latviešu tautasdziesmas un oriģinālskaņdarbi. Gada laikā koris sniedz ap 40 koncertu Rīgā un citās Latvijas pilsētās, regulāri piedalās labdarības pasākumos.

Izveidojusies cieša un nopietna sadarbība ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un citiem valsts profesionālajiem mūziķu kolektīviem, atskaņojot A. Honegera "Ziemassvētku kantāti", G. Mālera 8. simfoniju, I. Stravinska "Psalmu simfoniju", J. Haidna "7 Kristus vārdus" un J. S. Baha "Mateja pasiju". Kora dziedātāji ir piedalījušies Latvijas Nacionālās operas izrādēs: G. Pučīnī "Toska", V.A. Mocarta "Burvju flauta", K. Menoti "Amāls un nakts viesi" un B.Britena "Mazais skursteņslauķis".

Zēnu koris piedalījies daudzos ierakstos gan televīzijā, gan radio - tajā skaitā vairākos kopdarbos ar pazīstamiem Latvijas mūziķiem. 1994. un 1997. gadā ierakstīti albumi "Dzied Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu koris" un "Dextera Domini". 1998. gadā sadarbībā ar grupu "Bet Bet" ierakstīts Ziemassvētku albums "Burvīga nakts". Zēnu koris piedalījies divu Nika Matvejeva albumu tapšanā - 2000. gada nogalē ierakstīts albums "Ieskaties acīs" (kopā ar Mariju Naumovu), bet 2001. gada vasarā Rīgai 800 veltīts albums "Rīga dimd" (kopā ar Lindu Leen & Aiju Vītoliņu). 2003. gada nogalē ierakstīts kompaktdisks "What a Wonderful World", kurā skan kora ceļojumos iepazītā pasaules mūzika, bet 2004. gadā iznākuši divi kora kompaktdiski - "Gaismas atgriešanās", kurā skan dziesmas no muzikālā uzveduma, kuru pirmo reizi izpildīja Latvijas Zēnu koru 7. salidojumā, un gada nogalē kopā ar Anci Krauzi, Niku Matvejevu un Zigfrīdu Muktupāvelu ierakstīts Ziemassvētku dziesmu albums "Klausies".

JMMS zēnu kora mājas lapa